1. Czy zapewniacie serwis OEM?
Tak.
2. Czy firma Yueming dostosowuje sprzęt do konkretnych zastosowań klienta?
Jest to zależne od zastosowań. Prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami handlowymi.
3. Jak długo trwa nauka obsługi lasera?
Jeśli potrafią Państwo obsługiwać oprogramowanie graficzne, wystarczy kilka minut! Nie dysponujemy własnym oprogramowaniem, tak więc mogą Państwo używać swojego ulubionego oprogramowania do przenoszenia wzorów do grawerowania.
Kilku prób będzie wymagało dostosowanie prędkości i ustawienia mocy do różnych materiałów ale wraz z urządzeniem zapewniamy obszerny przewodnik, w którym zawarte są rekomendowane ustawienia prędkości I mocy do obróbki różnych materiałów.
4. Jakich typów plików graficznych mogę używać do wycinania i grawerowania?
Mogą Państwo grawerować zeskanowane zdjęcia, logo, bitmapy, inne grafiki, tekst oraz pliki AutoCAD. W skrócie: jeśli można to wydrukować- można to wygrawerować.
Do wycinania potrzebne będą pliki wektorowe, takie jak .eps czy Adobe Illustratora.
Proszę pamiętać, że im wyższa jakość grafiki, tym lpesze efekty grawerowania.
5. Czy lasery Han’s Yueming's grawerują metal?
Tak. Nasz system FiberMark został zaprojektowany żeby permanentnie znakować na każdym rodzaju metalu. FiberMark został zaprojektowany łącząc przystępną cenę z wysokiej jakości rezultatami. Konstrukcja naszego lasera płaskiego jest przełomowa wśród systemów laserów włóknowych i może znakować metal na dużej powierzchni roboczej w krótkim czasie.
Także, mimo że nasze lasery CO2 są zaprojektowane głownie do cięcia i grawerowania materiałów niemetalowych, mogą być też stosowane do znakowania na metalu, przy zastosowaniu odpowiedniego związku znakującego.
6. Czy lasery Han’s Yueming's wycinają w metalu?
Specjalnie, do wycinania w metalu o różnych grubościach, wypuściliśmy laser włóknowy CMA o dużej prędkości. Ale jeśli chodzi o laser CO2, ponieważ używamy niskiej mocy CO2 (30 do 130W) i laserów włóknowych (10 do 50W) promień czysto zaznaczy metal, nie nadają się one do cięcia metalu.
Prosimy o kontakt z naszym Laboratorium Zastosowań żeby skonsultować Państwa zastosowanie i sprawdzić, czy nasze systemy będą do niego odpowiednie.
7. Czy obsługa lasera jest bezpieczna?
Tak, obsługa lasera jest całkowicie bezpieczna. Jest to laser Klasy 2 -1mW CW Max 600-700 nm, co oznacza że laser jest zabezpieczony blokadą urządzenia i nie zadziała przy otwartych drzwiach urządzenia. Nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie ochronne.
8. Czy potrzebuję osobnych laserów do wycinania i grawerowania?
Nie, jeden laser potrafi to wszystko! Nasze lasery CO2 grawerują i wycinają większość materiałów niemetalowych, także grawerują metale powlekane. Zapraszamy do odwiedzenia strony z informacjami odnośnie materiałów, które można grawerować i wycinać.
Laser może być ustawiony żeby tylko grawerować (Tryb Rastrowy), tylko wycinać (Tryb Wektorowy), albo przeprowadzać oba rodzaje obróbki w Trybie Mieszanym. Laser rozpoznaje, które elementy grawerować a które wycinać bazując na szerokości linii, którą najłatwiej ustawić w programie graficznym.
9. Jakie są wymagania odnośnie sprzętu komputerowego?
Zainwestowanie w nowy komputer jest świetnym sposobem, żeby jak najwięcej uzyskać z naszego urządzenia laserowego. Prędkość przetwarzania komputera oraz ilość pamięci są potrzebne do prawidłowego działania oprogramowania graficznego. Dobry komputer diametralnie nie zmieni pracy lasera ale w porównaniu do wolnego komputera oszczędzi masę czasu I frustracji podczas przygotowywania grafiki do “wydruku” laserem. Wielu użytkowników nie kupuje nowego komputera do użytku z nowym laserem ponieważ posiadany sprzęt jest wystarczający. Nie ma magicznego parametru, od którego komputer jest za wolny. Jeśli są Państwo zadowoleni z prędkości działania Waszego obecnego komputera, najprawdopodobniej nie ma potrzeby zakupu nowego. Następujące rekomendacje są jedynie opcją do rozważenia, czy konieczny jest nowy komputer.
Nowy computer nie musi być bardzo drogi, żeby świetnie działać! Wiele dzisiejszych niedrogich komputerów świetnie sprawdza się w zastosowaniach laserowych. Jeśli nie kupicie Państwo najtańszego dostępnego komputera, wszystko powinno być ok. Prosimy jedynie o unikanie procesorów Intel Celeron: są to dobre procesory i będą działać z laserem, jednak nie będą przetwarzać plików graficznych z prędkością, której wymagają nasze lasery.
System Operacyjny: Wszystkie nowe lasery Epilog są zaprojektowane do pracy ze wszystkimi wersjami Windows 2000, XP, Vista, 7 i 8.
Seria laserów Fusion jest także kompatybilna z systemami operacyjnymi Mac: OS X 10.7 i wyższymi. O sterownikach Mac do Fusion można przeczytać tutaj.
Pamięć RAM (Random Access Memory): rekomendowane jest 512 MB . Pamięć RAM jest rodzajem pamięci krótkoterminowej. Jest szybka, natychmiast dostępna dla komputera i żeby szybko przetwarzać czasochłonne potrzeba jej jak najwięcej. Większość użytkowników nie zauważy różnicy jeśli dodadzą dodatkowe 512 MB ale prawie każdy użytkownik zauważy różnicę pomiędzy prędkością, jaką zapewnia 512MB a 256 MB (256 MB to krok w dół od 512 MB).
Szybkość Procesora: Szybszy procesor pozwoli wykonywać więcej zadań w krótszym czasie. Nie jest wymagany zakup najszybszego dostępnego procesora, jednak polecamy procesor AMD Athalon lub Intel Pentium IV (prosimy nie kupować komputera korzystającego z procesora Intel Celeron – jest on za wolny do zastosowań graficznych). Szybkości dostępnych procesorów ciągnie rosną ale na początek wystarczy procesor 2.0 GHz lub szybszy.
Karta Sieciowa10/100 (Network Interface Card - NIC): Wszystkie nowe komputery posiadają złącze sieciowe 10/100 w standardowym wyposażeniu. Ta technologia, oprócz łączenia wielu komputerów w sieć, pozwala drukować bezpośrednio do urządzenia Epilog. Epilog wyposażony jest w sieciowy kabel z przeplotem, który pozwala jednemu komputerowi na drukowanie z jednej maszyny Epilog.
Twardy dysk o pojemności 20-30 GB: Jest to pamięć stała w Państwa komputerze. Wielu użytkowników uważa, że nigdy dość pojemności dysku twardego, lecz do większości zastosowań lasera wystarczy 20-30 GB na lata przechowywania danych. Na szczęście obecnie większość producentów komputerów wyposaża je w dyski twarde o pojemności minimum 20 GB. Jeśli mają Państwo wątpliwości, polecamy zakup większego dysku, niż wydaje się potrzebny. Koszt jest na tyle niewielki, że warto go ponieść dla spokoju sumienia.
10. Jaka jest powtarzalność systemów laserowych?
0.05mm
11. Jaka jest dokładność systemów laserowych?
<0.05mm
12. Jaka jest długość fali źródeł lasera?
CO2: 10.6 mikronów
Włóknowy: 1064 nanometrów
13. Czy możliwe jest grawerowanie laserem poliwęglanu?
Wycinanie: Cienkie arkusze poliwęglanu mogą być wycinane naszymi laserami CO2, jednak ten materiał ma tendencję do tracenia koloru podczas nagrzewania promieniem lasera. Jeśli chcieliby Państwo przetestować wasz arkusz poliwęglanu, prosimy o kontakt z Laboratorium Zastosowań.
Grawerowanie: Większość kolorowych poliwęglanów może być znakowanych za pomocą systemu FiberMark. Żeby przetestować Państwa materiał prosimy o kontakt z Laboratorium Zastosowań.
14. Grawerowani i/lub wycinanie laserem jakich materiałów jest niebezpieczne?
Chlorek Wodoru i Chlorek Winylu (głównie znajdujące się w PCV i innych materiałach wytwarzanych przez człowieka) są niebezpieczne dla życia człowieka i dla naszych urządzeń laserowych. Grawerowanie i wycinanie tych materiałów może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia maszyny, więc upewnienie się odnośnie składu grawerowanych i ciętych materiałów jest bardzo ważne. Materiały, takie jak Kydex, zawierają PCV.
Arkusz danych bezpieczeństwa materiału
Arkusz danych bezpieczeństwa materiału ( Material Safety Data Sheet -MSDS) został przygotowany żeby zapewnić Państwu właściwe procedury dotyczące obsługi i pracy z konkretnymi substratami. Ten dokument zawiera elementy używane do określania składu materiałów i wskaże, czy dany materiał zawiera elementy potencjalnie szkodliwe dla systemu grawerującego.